Zapraszamy Cię na konsultację kryzysową gdy:
Doświadczenie wymagającej sytuacji życiowej lub trudnego wydarzenia, może powodować, że Twoje zachowanie odbiega od codzienności. Przeżywasz całą paletę emocji, uczuć, potrzeb jednak czujesz, że nie radzisz sobie z sytuacją.
Jak pierwsza pomoc psychologiczna w kryzysie może Ci pomóc?
Podczas konsultacji kryzysowej najważniejsze jest udzielenie emocjonalnego i psychologicznego wsparcia. Kryzys to doświadczenie, które powoduje bezsilność i niemoc. Aby poradzić sobie z tą sytuacją pomagamy osobom uruchomić w sobie zasoby, których może nie dostrzegać, a będą wsparciem w kryzysie. Podczas naszych spotkań opracujemy pierwsze kroki i strategię działania powrotu do normy.
Chcemy byś wiedział(a), że
KRYZYS NIESIE W SOBIE POTENCJAŁ ROZWOJOWY
Kryzys może stanowić moment zwrotny, krytyczny i przełomowy w egzystencji człowieka, który wymusza konieczność dokonania zmian (często pozytywnych)
Dlaczego warto umówić się na konsultację kryzysową?
Mierzenie się z sytuacją krytyczną, wywołuje w osobie bezradność i poczucie nie możliwości poradzenia sobie, co przekłada się na odczuwanie dyskomfortu emocjonalnego, wysokie napięcie, paraliż funkcjonowania, poczucie brak kontroli nad życiem. Trwanie w takim stanie stopniowo zaczyna wyczerpywać energię, zasoby osoby oraz rozlewa się na pozostałe sfery jej życia. Warto znać narzędzia pozwalające by kryzys wzmacniał na przyszłość.
Jeśli kryzys nie znajduje rozwiązania – nie mija lecz przechodzi w postać „utajoną” – stan transkryzysowy – utrzymujący się długo, czasem całe życie, stan pozornego spokoju, który jednak grozi nawrotami ostrego, pełnoobjawowego kryzysu
CEL PIERWSZEJ POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ W KRYZYSIE to prewencja, czyli przeciwdziałanie tego typu sytuacji, zareagowanie odpowiednio szybko, aby nie doszło do rozwoju zaburzeń, patologii i uzależnień.
Jak wygląda spotkanie?
Celem konsultacji kryzysowej jest naprowadzenie osoby na ścieżkę powrotu do normy.
Jest to możliwe dzięki pracy na własnych zasobach, albo dalszej profesjonalnej pomocy.
Pierwsze spotkanie trwa od 60 do 90 minut. Pozostałe dwie konsultacje trwają 60 minut.
Spotkania odbywają się online lub stacjonarnie w gabinecie. Podczas każdego ze spotkań uzyskasz adekwatne wsparcie.
Metoda, którą stosuje podczas sesji jest zgodna z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO).
Jak przebiega sesja konsultacji kryzysowej:
Model jest wzbogacony o wieloletnie doświadczenie praktyczne (interwentów kryzysowych) oraz badawcze w zakresie psychologii kryzysu, psychotraumatologii oraz interwencji kryzysowej.