Poznaj naszą ofertę
89055e05 8a38 43a4 a417 9367007729e0

Konsultacje kryzysowe - pierwsza pomoc psychologiczna

 

Zapraszamy Cię na konsultację kryzysową gdy:

  • Od dłuższego czasu towarzyszy Ci stres, odczuwasz napięcie, czujesz że już nie dajesz rady. U podstaw takiego samopoczucia leży długotrwałe oddziaływanie stresora  i napięcie, a kryzys narasta stopniowo. Wydarzeniami, które mogą to powodować są np.: rozwód, przemoc psychiczna, mobbing, poczucie pustki w życiu, brak celu, wypalenie zawodowe
  • Spotkało Cię niespodziewane, nagłe zdarzenie i pojawiła się ostra reakcja. Tu stresor zadziałał jednokrotnie, ale za to bardzo intensywnie. Takimi zdarzeniami mogą być: utrata pracy, śmierć kogoś bliskiego, wypadek, rozstanie czy wiadomość o chorobie.

 

Doświadczenie  wymagającej sytuacji życiowej lub trudnego wydarzenia, może powodować, że Twoje zachowanie odbiega od codzienności. Przeżywasz całą paletę emocji, uczuć, potrzeb jednak czujesz, że nie radzisz sobie z sytuacją.

 

Jak pierwsza pomoc psychologiczna w kryzysie może Ci pomóc?

Podczas konsultacji kryzysowej najważniejsze jest udzielenie emocjonalnego                                      i psychologicznego wsparcia. Kryzys to doświadczenie, które powoduje bezsilność i niemoc. Aby poradzić sobie z tą sytuacją pomagamy osobom uruchomić w sobie zasoby, których może nie dostrzegać, a będą wsparciem w kryzysie. Podczas naszych spotkań opracujemy pierwsze kroki i strategię działania powrotu do normy.

 

Chcemy byś wiedział(a), że

  • Kryzys to reakcja zdrowego i dobrze funkcjonującego człowieka na sytuację trudną, która spotkała go w życiu.
  • Kryzys jest uniwersalnym zjawiskiem wpisanym w tok życia człowieka. Bez względu na wiek, płeć, status społeczny, ekonomiczny, doświadczenie.
  • Kryzys nie jest chorobą ani zaburzeniem psychicznym. Jest specyficzną reakcją na to co się dzieje w życiu danej osoby.
  • Kryzys to reakcja zdrowego, na ogół normalnie i dobrze funkcjonującego człowieka na sytuację trudną, która spotkała go w życiu Kryzys jest normalną reakcją na wydarzenia krytyczne

 

KRYZYS NIESIE W SOBIE POTENCJAŁ ROZWOJOWY

Kryzys może stanowić moment zwrotny, krytyczny i przełomowy w egzystencji człowieka, który wymusza konieczność dokonania zmian (często pozytywnych)

Dlaczego warto umówić się na konsultację kryzysową?

Mierzenie się z sytuacją krytyczną, wywołuje w osobie bezradność i poczucie nie możliwości poradzenia sobie, co przekłada się na odczuwanie dyskomfortu emocjonalnego, wysokie napięcie, paraliż funkcjonowania, poczucie brak kontroli nad życiem. Trwanie w takim stanie stopniowo zaczyna wyczerpywać energię, zasoby osoby oraz rozlewa się na pozostałe sfery jej życia. Warto znać narzędzia pozwalające by kryzys wzmacniał na przyszłość.

Jeśli kryzys nie znajduje rozwiązania – nie mija lecz przechodzi w postać „utajoną” – stan transkryzysowy – utrzymujący się długo, czasem całe życie, stan pozornego spokoju, który jednak grozi nawrotami ostrego, pełnoobjawowego kryzysu

CEL PIERWSZEJ POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ W KRYZYSIE to  prewencja, czyli przeciwdziałanie tego typu sytuacji, zareagowanie odpowiednio szybko, aby nie doszło do rozwoju zaburzeń, patologii i uzależnień.

 

Jak wygląda spotkanie?

Celem konsultacji kryzysowej jest naprowadzenie osoby na ścieżkę powrotu do normy.
Jest to możliwe dzięki pracy na własnych zasobach, albo dalszej profesjonalnej pomocy.

Pierwsze spotkanie trwa od 60 do 90 minut. Pozostałe dwie konsultacje trwają 60 minut.

Spotkania odbywają się online lub stacjonarnie w gabinecie. Podczas każdego ze spotkań  uzyskasz adekwatne wsparcie.

Metoda, którą stosuje podczas sesji jest zgodna z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO).

Jak przebiega sesja konsultacji kryzysowej:

  • Ocena funkcjonowania i diagnoza sytuacji Klienta
  • Wyodrębnienie najważniejszych kwestii
  • Plan i strategia działania
  • Wsparcie
  • Uruchomienie zasobów
  • Weryfikacja planu działania
  • Ponowna ocena stanu
  • Informacja o możliwościach dalszej pomocy

 

Model jest wzbogacony o wieloletnie doświadczenie praktyczne (interwentów kryzysowych) oraz badawcze w zakresie psychologii kryzysu, psychotraumatologii oraz interwencji kryzysowej.

 

 

 

 

 

 

chevron-downarrow-up-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram