• Zapytaj lub umów wizytę: +48 502 239 088
  • ul. A. Struga 39
    95-100 Zgierz
  • biuro@clipo.pl

Złodziejaszki szczęścia w Twojej spiżarni

Zdajesz sobie sprawę z tego, że w Twojej spiżarni są tak zwane – złodziejaszki szczęścia? Usuń je ze swojej diety a poczujesz się wyśmienicie!

Na pierwszym miejscu listy złodziei szczęścia znajduje się CUKIER!

Pogarsza on Twoje samopoczucie i uzależnia. Powoduje, że ciągle czujesz się ospały/ła i cieżki/a a także wpływa na huśtawki nastrojów. Jest jednym z czynników powstawania depresji. Ponadto podrażnia śluzówkę żołądka powodując wrzody. Wpływa na osłabienie flory bakteryjnej jelit co przekłada się na upośledzoną odporność organizmu. Jeśli Twoje dziecko lub Ty sam/a często chorujesz, zastanów się czy nie spożywasz za dużo cukrów prostych w swojej codziennej diecie? Nadmiar cukru powoduje zaparcia i niszczy strukturę szkliwa zębów prowadząc do próchnicy. Jak więc wyeliminować cukier ze swojej diety? Najlepiej zapisz dokładnie co jesz przez cały tydzień. Dokładnie wpisz wszystko co zjadłeś/Aś każdego dnia. Następnie zaznacz mazakiem, które produkty spożywcze zawierały cukier i zacznij je wymieniać. Na przykład zamiast na śniadanie jeść płatki smakowe zacznij przygotowywać dla siebie i rodziny jaglani lub owsianki z owocami. Zostanie słodki smak bez dodatku sacharozy, która nie jest Ci do niczego potrzebna.

Na drugim miejscu top listy złodziej szczęścia jest GLUTEN I MĄKA PSZENNA!

Mąka pszenna z drobnego przemiału czyli ta znajdująca się w pączkach, ciastach, tortach i ciasteczkach bardzo szybko jest rozkładana przez enzymy w jelicie do cukrów prostych praz to staje się w jelicie grubym pożywką dla bakterii. Ponadto coraz więcej osób nie toleruje produktów pochodzących z pszenicy, jęczmienia czy żyta. Wzbogać więc swoja dietę w ziarna gryki, kaszę jaglaną, ryż brązowy, sorgo, teff, amarantu, ziemniaki. Będą to bogate źródła witamin z grupy B i węglowodanów złożonych. Poprawi się Twoje trawienie i samopoczucie!

Trzecie miejsce na liście produktów, które kradną Twoje szczęście są CHEMICZNE DODATKI DO ŻYWNOŚCI.

Już w roku 2014 naukowcy odkryli, że substancje dodawana do żywności zmieniają florę bakteryjna jelit prowadząc do otyłości i cukrzycy. Przez m.in. E433 oraz E466 dochodzi do stanów zapalnych jelit. Niektóre powodują rozdrażnienie, biegunki, pokrzywkę oraz zmiany nastrojów. W związku z tym czytaj etykiety! Bądź świadomym konsumentem/tką i unikaj dodatków do żywności!

Kolejnym złodziejem Twojego szczęścia jest nadmiar ALKOHOLU! Co oznacza słowo nadmiar? Dzienna norma na spożycie alkoholu, to jedna lampka wina dla Kobiet i dwie lampki wina dla mężczyzn dziennie. Dawka alkoholu większa niż opisana powyżej wpływa na niealkoholowe stłuszczenie wątroby oraz depresję a także pogarsza florę jelitową.

Pozbądź się złodziei Twojego szczęścia i poczuj się naprawdę ZDROWY/A 🙂