• Zapytaj lub umów wizytę: +48 502 239 088
  • ul. A. Struga 39
    95-100 Zgierz
  • biuro@clipo.pl
Endokrynolog Zgierz

Za otyłość i nadwagę odpowiadać mogą zaburzenia hormonalne, dlatego w ustalaniu przyczyn przybierania na wadze warto skonsultować się z endokrynologiem.

Jedną z przyczyn otyłości jest zaburzona funkcja hormonalna, dlatego w przypadku gdy stosowania diety oraz codzienna aktywność fizyczna nie przynoszą oczekiwanego rezultatu warto udać się po poradę do lekarza specjalisty – endokrynologa. Jest to szczególnie istotne u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, chorobami sercowo-naczyniowymi, bezdechem sennym, nieprawidłowymi stężeniem glukozy i cholesterolu.

Kobiety, których problemem są zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia płodności lub nadmierne owłosienie, powinny bezwzględnie zasięgnąć opinii endokrynologa. Otyłość jest czynnikiem ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2.

Kompleksowa diagnostyka i leczenie pozwoli uniknąć rozwinięcia cukrzycy i zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań głównie dotyczących układu krążenia. Zaburzenia wydzielania insuliny i nieprawidłowe stężenia glukozy to objawy zespołu metabolicznego, który jest następstwem otyłości. Leczeniem tego schorzenia zajmuje się diabetolog we współpracy z dietetykiem i rehabilitantem. W Centrum Lecznia i Profilaktyki Otyłości specjalista będzie mógł przeprowadzić badania i zalecić odpowiednie postępowanie zgodnie z diagnozą.

Sprawdź harmonogram przyjęć do lekarza endokrynologa i Umów się na konsultację

NASI SPECJALIŚCI